Новини
1 квітня – Міжнародний день птахів! Це чудова нагода нагадати про важливість збереження природи та наших пернатих друзів. У цей день Марина Мовчан, керівник гуртка «Фантазери», провела для діток цікавий майстер-клас «Пташка заспівала».
Юні фантазери із захопленням створювали паперових птахів, наповнюючи їх своєю творчістю та натхненням. Адже саме птахи символізують весну, свободу та гармонію з навколишнім світом.
29-30 березня 2025 року у заочному форматі було проведено обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Художнє виконавство» – «Співуча веселка».
Захід організовано Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю з метою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, популяризації кращих зразків народної й сучасної української пісні.
На розгляд журі було подано 115 відеовиступів переможців І етапу фестивалю – учнів, вихованців гуртків і творчих об’єднань вокального мистецтва закладів загальної середньої, позашкільної освіти з 25 громад Сумської області та комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.
Конкурсний репертуар юних вокалістів уключав пісні про рідний край, Україну, мужність, героїзм і звитягу захисників і захисниць також були представлені пісні про дитинство, шкільної, родинної, екологічної тематики.
ВІТАЄМО юних вокалістів Березівського НВК Степанову Поліну з ІІІ місцем, Мисько Ірину - учасник.
Бажаємо юним вокалістам та їх керівнику Людмилі Радченко подальших успіхів та перемог!
#Проєкт_Прозора_школа Україна — найбільш замінована країна світу. Тому знати базові правила безпечної поведінки не просто корисно – це може врятувати життя. Напередодні весняних канікул класовод 1 класу Мовчан М.Ю. ознайомила дітей з різновидами вибухонебезпечних предметів і правилами поведінки поруч із ними за допомогою роликів, створених Офісом доброчесності НАЗК та ГО «ЕдКемп Україна» спільно з експерткою з протимінної безпеки Юлією Чикольбою.
19 березня одній із найвідоміших українок сучасності, геніальній українській поетесі та письменниці Ліні Костенко виповнюється 95 років. Ліну Костенко вважають живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами. Її вірші захоплюють та знаходять відгук у серці й назавжди залишаються в душі.
Підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» з теми: «Ми усі – Україна!».
Мета фестивалю: формування навичок природоохоронної та просвітницької діяльності засобами візуального мистецтва. Номінації фестивалю: «Фото», «Відео», «Слайд-шоу», «Анімація».
До участі в обласному етапі фестивалю запрошувалися здобувачі освіти закладів позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної освіти віком від 7 до 18 років.
Вітаємо Марченко Аліну, вихованку гуртка «Світ в об’єктиві", Березівського ЦДЮТ, керівник Лада Радченко, яка виборола ІІ місце у номініції «Фото». Нехай природа завжди буде для тебе невичерпним джерелом натхнення, яке відкриває нескінченні можливості для самовираження та вдосконалення.
Завершився фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Олімпіада Геніїв України» (GENIUS Olympiad Ukraine) 2025.
(Олімпіада Геніїв) – найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8-11 класів. Цей конкурс має на меті згуртувати талановиту молодь світу, яка прагне врятувати екологію планети завдяки науковим і творчим проєктам!
Цьогоріч 3 учнів-вихованців Березівського НВК увійшли до фіналу Всеукраїнського конкурсу «Олімпіада Геніїв України». Вони вдало представили свої проєкти та показали наступні результати.
Категорія «Креативне письмо», підкатегорія поезія: срібна нагорода - Лавриненко Дарина, керівник Людмила Радченко.
Категорія «Мистецтво», підкатегорія змішана техніка: бронзова нагорода - Чорноус Яна, керівник Інна Гулакова.
Категорія «Мистецтво», підкатегорія фотографія: бронзова нагорода - Марченко Аліна, керівник Лада Радченко. Пишаємося нашими переможцями та їх креативними керівниками!
11 березня 2025 року Офіс доброчесності НАЗК організував вебінар “Заклад освіти як простір дотримання прав та обов'язків” з освітнім омбудсменом України Надією Лещик. В цьому вебінарі взяла участь і заступниця директора з навчальної роботи Лубенець Н.. Під час зустрічі з освітнім омбудсменом було отримано відповіді на актуальні питання та багато іншої корисної інформації щодо дотримання прав та обов’язків учасників освітнього процесу.
Перші ілюстровані книжки Тараса Шевченка. Перші по-складам прочитані рядки віршів, перший погляд у сумні очі Кобзаря – це і є перший крок до Великого Тараса.…
Березень подарував світу, найперше нам, українцям, генія, Пророка, гордість і совість нації на всі часи і віки – Тараса Григоровича Шевченка. Вся його творчість пронизана гарячою любов’ю до рідного краю.
Поезія Тараса Шевченка, незважаючи на численні заборони, стала нетлінною і важливою частиною духовної єдності українського народу.
Сьогодні, коли наш народ героїчно виборює свободу та незалежність, вірші поета, його заклики, пророцтва та заповіт є актуальні, як ніколи.
Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!
#Проєкт_Прозора_школа
В рамках проєкту "Прозора школа" вчителі здобувають нові знання за четвертим напрямком проєкту "Навчайся!". Успішно пройдено онлайн курси та отримано матеріали для вчительства, які допомагають нам давати відповідь на будь-яке питання наших учнів з теми доброчесності.
26 лютого відзначаємо День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Разом з учнями 11 класу пригадали основні моменти історичної боротьби кримськотатарського народу за свої права та свободу. Ми пам'ятаємо! Підтримуємо! Опір триває! Все буде УКРАЇНА!
#Проєкт_Прозора_школа_Офіс_доброчесності_НАЗК Сьогодні в рамках проєкту "Прозора школа" для учнів 10 класу проведено урок з громадянської освіти на тему "Інтернет. Кіберзлочинність". Під час уроку були використані матеріали з навчальної платформи НАЗК з курсу "Доброчесність онлайн", переглянуто й обговорено мультфільм щодо ознайомлення з основними правилами безпеки в соціальних мережах та інтернеті загалом, а також учні закріпили здобуті знання за допомогою інтерактивного інструменту (ресурс kahoot.it). Дякуємо за прекрасні матеріали, можливість навчати й навчатися. Далі буде...
Рідне слово! Скільки в ньому чарівних звуків, материнської доброти, мудрості земної, закладеної ще нашими славними предками.
Рідна мово! Який тернистий шлях довелося пройти тобі у своєму розвитку, скільки заборон витерпіти, яку мученицьку, але велику долю вистраждати.
21 лютого в Україні і світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято, яке нагадує про право кожної людини спілкуватися рідною мовою на своїй землі.
Наша мова - одна з найдревніших і найбагатших серед сотен мов світу. Сьогодні ми – українці, змушені захищати це право зі зброєю в руках.
На виховний захід «Кращої, ніж рідна, мови не буває» завітали учні Березівського НВК, вихованці Березівського ЦДЮТ. Педагоги Людмила Радченко, Марина Мовчан, Лада Радченко підготували захоплюючий дитячий мовознавчий міні - квест «У ріднім слові цілий світ», та майстер- клас із виготовлення закладок для книжок «Я розмовляю українською».
Тож бережімо духовний заповіт - любити свою землю, любити рідне слово!
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні — людей, які віддали свої життя за майбутнє України. Вони стали символами мужності, гідності та відданості рідній землі. Їхні імена залишатимуться в наших серцях назавжди. Вони стали частиною нашої історії, а їхній подвиг надихає кожного з нас на боротьбу за свободу, справедливість та гідність.
Ми ніколи не забудемо тих, хто поклав своє життя заради нашого спільного майбутнього. Герої не вмирають, вони живуть в наших вчинках і пам’яті.
Слава Героям! Слава Україні!
16 лютого ми відзначаємо день, що нагадує про силу нашої нації, єдність та незламність. У ці непрості часи особливо важливо підтримувати одне одного, берегти нашу культуру, мову та незалежність.
Кожен із нас – частина великої української родини. Разом ми сильні! Разом – до перемоги!
До цього свята долучилися й діти Березівського НВК, взявши участь у флешмобі «Долоньки єднання».
Кожна дитяча долонька – це символ тепла, підтримки та віри у майбутнє України!
Сьогодні, 12 лютого учні 1-11 класів відвідали важливий онлайн-захід, організований Данською радою. Учні дізналися, як розпізнавати вибухонебезпечні предмети та правильно діяти у разі виявлення загрози. Такі знання рятують життя! Дякуємо організаторам за корисну інформацію та нашим учасникам за активність!
#Прозора_школа_НАЗК Приємна новина! Березівський НВК став учасником проєкту “Прозора школа”, який реалізує Офіс доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) з 2022 року. Його мета – запустити трансформацію освітнього середовища через впровадження освітніх матеріалів і підвищення доброчесності й прозорості школи як інституції.
В рамках проєкту в Україні створено 15 Хабів доброчесності у 12 регіонах, які залучають до роботи дружні заклади освіти та об'єднують їх для спільної роботи. Отже, “Прозора школа - це проєкт, котрий об’єднує освітян та небайдужих до цієї теми на шляху формування цінності доброчесності серед учнівства”. Сподіваємось на плідну співпрацю та нові знання.
У моєї країни героїчна історія боротьби за волю і незалежність.
Сьогодні, 29 січня, ми вшановуємо пам’ять Героїв бою під Крутами і їхній відчайдушний подвиг. Це про українську незламність, дух, патріотизм.
Патріотизм починається ще в ранньому дитинстві і поступово приходить визнання того, що це моя земля, моя Україна, моя домівка, найрідніша, найкраща, бо тут я народився. Юнь прагне бути схожими на них – Героїв минулого і сьогодення!
Зростаймо патріотами своєї землі!
Для учнів Березівського НВК провели дистанційну виховну годину до Дня Соборності України. Сьогодні в онлайн-форматі для учнів нашого навчального закладу була проведена виховна година, присвячена Дню Соборності України. Під час заходу школярі дізналися про історичне значення проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року, який став символом єдності українських земель та народу.
Учасники заходу взяли участь у тематичних дискусіях, слухали патріотичні розповіді та виконували інтерактивні завдання. Онлайн-формат не завадив нам відчути важливість цієї події та усвідомити, що єдність і співпраця – це основа для побудови сильного майбутнього.
Навіть на відстані ми разом, бо наша сила – в єдності!
Сьогодні ми вшановуємо героїв, які 242 дні тримали оборону Донецького аеропорту. Їх називали «кіборгами», бо вони витримали те, що здавалося неможливим.
«Вони витримали – не витримав бетон» стало символом незламності, мужності та сили українських воїнів. 20 січня – день пам’яті про їхній подвиг, про незламний дух тих, хто до останнього стояв за Україну.
Пам’ятаємо. Шануємо. Не забудемо!
Відповідно до листа Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Про проведення Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» у грудні 2024 року відбувся обласний етап даного конкурсу.
На конкурс було представлено 920 фоторобіт у різних номінаціях.
Серед призерів - Лавриненко Дарина - ІІІ місце, Степанова Поліна - ІІ місце (керівник Лада Радченко).